Ve Velkém Meziříčí budou psi z útulku sledovat vánoční pohádky. Dostanou i malé dárky

14. prosinec 2018

Český rozhlas Vysočina pomáhá psům v útulcích v našem kraji hledat nové pány. I v zařízení ve Velkém Meziříčí zůstává přes Vánoce několik psů.

Co je o svátcích čeká? Kapr s bramborovým salátem to jistě nebude, ale zkrátka nepřijdou.

Útulek ve Velkém Meziříčí má za sebou docela rušný rok. „Bylo to někdy radostný někdy smutný. Někdo nechal fenečku přivázanou u zastávky, za tři neděle měla krásný štěňátka,“ říká provozovatelka útulku Helena Krátká. Mezi dalšími psy vzpomíná například na paličatého Jack Russella, nebo na křížence Mufa. I ten našel hodného pána, který se už i ozval a svého svěřence si pochvaloval.

Cukroví psi nedostanou. Jsou zvyklí na piškoty

Psi, kteří v útulku zůstanou na Vánoce, stráví svátky se svou chovatelkou. „Sedíme u televize a koukáme na pohádky. Na sedačce mají deku, vyskočí si a jsou se mnou,“ usmívá se Helena Krátká, která pejskům rozdá i nějaké ty dárečky. „Dostávají kostičky, ucho, minulý rok dostali oblečky,“ říká. Lidské vánoční pochutiny jako kapra, salát nebo cukroví ale psům nedává. „Já dávám piškoty,“ dodává chovatelka.

Pes je dárek nejméně na deset let. Rodiče by s tím měli počítat

Helena Krátká také upozorňuje rodiče, kteří chtějí svým dětem dát pod stromeček štěně, aby si to dobře rozmysleli. „Neměli by lidi být na zvířata hodní jen na Vánoce, ale po celý rok. Měli by si říct, že je to dárek na deset let i víc,“ říká.