Vánoční vysílání Českého rozhlasu Vysočina

22. prosinec 2020

Děkujeme, že se můžeme stát součástí vaší vánoční domácí pohody. Nachystali jsme muziku, recepty a trochu té legrace.

Vánoce jsou svátky plné fantazie, pradávného tajemství a také dětské představivosti. Právě ta je bohatě obsažená ve vánočních pohádkách, které vysíláme každý den. 

Čtěte také

K tomu se vás denně snažíme potěšit příjemnou hudbou a celou řadou vánočních příběhů, drobných i větších.

Celý obsah našeho vánočního vysílání včetně receptů najdete na jediném místě. S titulkem Vánoce ve vašem rádiu je přístupné také z hlavní stránky našho webu.

Štědrý den a vánoční svátky

Na Štědrý den po vás po 14. hodině čekají Vánoční Pochoutky. Vařit bude Jiřina Bohdalová a Jiří Strach. Po 16. hodině vás čekají Hvězdné návraty s ukázkami z pohádek a po 17. hodině pásmo českých koled. O hodinu později zařadíme do programu Českou mši vánoční od J. J. Ryby.

Na Boží hod vás odpoledne čekají další Vánoční Pochoutky, tentokrát s Ivou Janžurovou a Sabinou Remundovou. Po 17. hodině to budou Pohádkové písničky a po 19. hodině vánoční speciál Tady to znám s hostem Lucií Bílou.

Vánoční program vás čeká i na sv. Štěpána 26. prosince.

Silvestr

Poslední den roku – Silvestr – bude také plný zábavného programu. Po 13. hodině přivítáme Luďka Sobotu. O hodinu později budou Silvestrovské Pochoutky. Do studia přijdou Jan Rosák, Pavel Zedníček a Petr Vondráček.

Po 19. hodině vás čeká pořad Na větvi s Halinou a hosty Martou Vančurovou a Vlastimilem Harapesem a po 20. hodině v pořadu Slavné dvojice lékaři David a Ivan Netukovi.

autor: mik
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.