Vajíčka stokrát jinak i dietní moučníky. Vzpomínky kuchařky ze zámku

10. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Marcela Červenková, Balonový hotel Radešín

Dnes byste kuchařku Marcelu Červenkovou z Bobrůvky našli v kuchyni Balónového hotelu v Radešíně na Žďársku, kde vaří už deset let. Ráda ale vzpomíná na Bavorsko.

Právě v jižní části Německa Marcela Červenková strávila deset let v hraběcí kuchyni. Zámek Isarek rodiny de la Rosée se nachází pár desítek kilometrů od Mnichova. Maminka hraběte Felixe de la Rosée byla rozená princezna Lobkowitzová, a v době, kdy Marcela Červenková pracovala v rodině jejího syna, ještě mluvila česky.

Odešla na zkušenou…

Jako devatenáctiletá odešla mladá kuchařka do zahraničí na zkušenou a shodou náhod se po kratší praxi v restauraci ocitla přímo na zámku. Některá jídla se tehdy ještě musela doučit uvařit, ale hraběcí rodina nebyla příliš vybíravá. „Oni jedli docela všechno, na jídlo nebyli moc nároční,“ usmívá se paní Marcela.

Hodně cestovali, vařila se německá kuchyně, rakouská, italská, ale i česká jídla. „Pan hrabě nejvíc miloval volská oka, i k obědu, třeba zavolal z druhého křídla zámku, že by si prosil tři smažená vajíčka a byl spokojený, nebyl vůbec náročný.“

Dietní moučníky

Zato jeho žena, hraběnka Charlotte dávala paní Marcele náročná zadání, hlavně když potřebovala zhubnout.

„Ráno za mnou přišla, že má hroznou chuť na nějaký moučník, ale nesmí v tom být žádný tuk, žádná mouka, žádné vajíčko, prosím, něco vymyslete. Tak jsem tvořila z ovoce nebo zeleniny různé moučníky, ale většinou to dopadlo dobře. Paní hraběnka za tu mou éru, co jsem tam vařila, zhubla nějakých deset, patnáct kilo, takže byla spokojená,“ vzpomíná kuchařka.

Párty pro princeznu

„Asi největší zážitek byl, když jejich dcera měla devatenáctého devátý devadesát devět devatenáct let. To tam bylo pozvaných asi tak 300 princezen a princů z celého světa. Byla to obrovská slavnost na dva dny, týden práce. Já jsem dokonce obsluhovala, když jsme měli navařeno, a měla jsem tam i dvě kamarádky na výpomoc. A samozřejmě jsme jako pravé Češky hned hodnotily šaty, ale po chvíli za námi někdo prohodil něco v češtině, tak jsme okamžitě zmlkly a chovaly se vzorně,“ směje se i po letech paní Marcela.

I když Bavorsko dodnes ráda navštěvuje, zůstat v zahraničí nechtěla. Po deseti letech se vrátila domů, aby založila rodinu a našla si práci u nás. Její starší syn by se rád také stal kuchařem. „Dětem jsem slíbila, že se tam s nimi jednou vrátím, když budou chtít. Aby tam nebyly samy.“

Spustit audio

Související

  • Daňčí kýta s houbovou omáčkou

    Kvalitní zvěřina se dělá úplně sama, maso je vždy výrazné, chutné a aromatické. Rozdíl je ovšem v tom, jak se jednotlivé druhy jídel připravují.