V Třešti vzniká nové skautské středisko, první výpravu plánují už na říjen
Skauti z Telče zakládají nové středisko v Třešti. Zatím hledají vedoucí, kteří se budou věnovat dětem. První skautská výprava by se mohla uskutečnit už letos na podzim.
Skauting na Vysočině dál roste. Nové středisko se právě rodí v Třešti, kde ho zakládají zkušení vedoucí z nedaleké Telče. Na první informační schůzku v kulturním domě dorazilo téměř dvacet zájemců – bývalých skautů i úplných nováčků. Mezi nimi i Petra, která má zkušenosti s prací s dětmi a chce se k ní vrátit. „Práce s dospělými je fajn, ale děti vás naplní jinak. Mívají jiný pohled na svět,“ vysvětluje.
Podle Vojtěcha, vedoucího z Telče, je nejdůležitější najít nyní dospělé dobrovolníky. „Potřebujeme vědět, co a v jakém rozsahu dokážeme dětem nabídnout. Až pak otevřeme dveře i jim,“ říká. Podle něj by se první skautská výprava mohla uskutečnit už v říjnu.
Skautů v Česku dlouhodobě přibývá. Podle aktuálních statistik Junáka jich je více než 78 tisíc, přičemž jen za poslední rok se jejich řady rozrostly o více než deset tisíc nováčků.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Český zákon na mě dělá dojem, že chce zbořit funkční systém, říká Jourová k novele veřejnoprávních médií
-
Analytik Tureček: Už to není oko za oko, ale oko za hlavu. Írán chce garance, ne jen příměří
-
Není to ptákovina. Snímek Slepice je stoická černá komedie z pohledu nosnice z velkochovu na útěku
-
Skupina J&T se domáhá žalobami skoro 2,6 miliardy za zkrachovalý Mamut. Míří i na majitele Unicornu