V lesní školce budou děti pořád na čerstvém vzduchu

31. srpen 2011

Ve středu byla hostem Tandemu Petra Antonů, jedna ze zakladatelek tzv. lesní školky v Jihlavě. Na Vysočině bude tento typ mateřinky zatím jediný.

Petra a její přítelkyně se inspirovaly v Praze, kde tyto školky už fungují a rodiče o ně mají čím dál větší zájem. Předškoláci tráví téměř celý den venku a místo klasických hraček se zabaví tím, co jim nabízí příroda. Učitelky také podle toho vymýšlejí program, např. teď začátkem září děti tráví čas na poli, umelou si mouku a pokusí se upéct chleba. Některé lesní školky nenabízí žádné útočiště v kamenné budově, za deště slouží např. Tee Pee nebo jurty. Jihlavská školka ale bude mít zázemí v opravené hájence, kde budou moci děti i po obědě spát.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová