V Jihlavě má zůstat otevřená jediná školka, pro děti záchranářů

28. únor 2021 05:00

V Jihlavě by měla od příštího týdne zůstat otevřená jen mateřská škola v Erbenově ulici, která bude určená pro děti pracovníků integrovaného záchranného systému.

Jaký o ni bude zájem, se uvidí až v pondělí, řekla médiím Lenka Mončeková, ředitelka jihlavské Mateřské školy Mozaika. Zbývající městské školky budou kvůli nařízení vlády od pondělí zavřené. Pro děti záchranářů bude připravená školka se čtyřmi třídami. „Kolik dětí nám přijde, vůbec nevíme,“ řekla ředitelka s tím, že rozhodnutí vlády je čerstvé.

Stejnou službu pro rodiče pracující v integrovaném záchranném systému poskytovala Mozaika i před rokem. Tehdy jedna školka stačila. Ve školkách sdružených v Mozaice byla podle ředitelky kvůli nemoci covid-19 nejhorší situace od loňského října do prosince. „Kdy jsme tam měli jednu karanténu za druhou. Teď od ledna byl provoz téměř v normálním režimu,“ uvedla.

Otevřené byly všechny mateřské školy. O přerušení provozu dnes vedení instituce informovalo rodiče na webových stránkách.

Od 1. března budou v Česku zavřené všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny. Výjimku budou mít jen základní školy, školky a dětské skupiny při zdravotnických zařízeních a pro děti členů záchranného integrovaného systému. Mateřské školy teď fungovaly bez omezení, základní školy mohli navštěvovat jen žáci prvních a druhých tříd.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související