V Hodicích na nádraží vás vítá živý plot ve tvaru lokomotivy

23. srpen 2011

A spoustu dalších zajímavých kousků v soukromé sbírce Jiřího Holoubka vás přiměje, abyste na hodické nádražní stanici strávili více než chvilku, kdy čekáte na vlak.

Jiří Holoubek začal sbírat vzácné železniční exponáty, když odešel do důchodu. Nejdříve to byly cedule, pak přišly na řadu historické kolejnice (nejstarší je z roku 1888), nádražácké čepice, nářadí, starodávné jízdenky … Část sbírky uvidíte přímo na bývalé zahrádce Jiřího Holoubka, část u něj doma. Místo klasického věšáku si např. oblečení věší na staré koleje, které má připevněné na zdi. Jí z nádražáckého kastrůlku, ve kterém si kdysi nosil do práce polívku dědeček jeho kamaráda. Hodické nádraží je navíc výchozím bodem ke krásným výletům, takže jste srdečně zváni na prohlídku muzea.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.