V Česku není hala, kde by se slavilo více titulů. Horácký zimní stadion ve své podobě končí

29. duben 2022

Jihlavu čeká velká stavební akce - nejprve demolice a později stavba nové multifunkční haly na místě Horáckého zimního stadionu, dnes CZ Loko arény. 

Hela Dvořáková pozvala do Dobrého dopoledne generálního manažera Dukly Jihlavy Bedřicha Ščerbana, který za Duklu hrál, sklidil s ní celou řadu úspěchů a sám se v roce 1991 získal Zlatou hokejku. 

„Jsem rodák z Jihlavy, s tím klubem jsem vyrůstal a vždycky snil o tom, že za něj jednou budu hrát. To se mi splnilo,“ řekl nostalgicky. 

V sobotu 30. dubna 2022 bude poslední akce v útrobách stadionu. „Pak odevzdáme klíče a budeme doufat, že tam vyroste něco nového.“

Celý rozhovor si poslechněte v přiloženém audiu.

autor: Hela Dvořáková | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.