Úterní Noční linka: Co už mé děti a vnoučata neznají a já jim to musel(a) vysvětlovat

7. květen 2024

Že se magnetofonové kazety “přetáčely” pomocí tužky, jak vypadal gramofon v dobách, kdy se nestreamovalo a nebyly empétrojky, ale i to, že praní prádla nebylo záležitostí jediného zmáčknutí knoflíku na automatické pračce, nýbrž valchy, to je možná to, co vás napadlo jako první. 

Ale bohatství životních zážitků a příhod posluchaček a posluchačů je zárukou toho, že v dnešní Noční lince bude slyšet o řadě dalších věcí, které jste svým dětem, respektive vnukům a vnučkám museli vysvětlovat.

Čekat na vaše příběhy bude ve studiu Borek Kapitančik na telefonu 731 800 900, na e-mailu linka@rozhlas.cz, případně pište do webového formuláře níže.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.