Upravené stopy na Vysočině najdou nově běžkaři na jednom webu

3. únor 2023 07:00

Vydatné sněžení v posledních dnech přineslo radost lyžařům, kteří můžou během nadcházejících jarních prázdnin vyrazit na svahy a do stopy. Ty upravené už nemusejí hledat na webech jednotlivých měst a spolků. Pod názvem Bílá magistrála je nově přehledně a na jednom místě nabízí destinační agentura Koruna Vysočiny.

Web Bílé magistrály sbírá data ze Žďárska, Novoměstska, Bystřicka a Velkého Dářka. Díky formuláři, kam lze nahrát trasu i s popisem, se postupně zapojují i menší obce, web zahrnuje třeba stopy z Herálce, Svratky, Křižánek nebo Nyklovic.

"Chceme hlavně ukázat lyžařům, že nabídka stop je opravdu velká a nasměrovat je i jinam, než jsou běžně zvyklí jezdit. Některá místa jsou totiž v sezóně neustále beznadějně zahlcená, přitom o kousek dál je krásná trať bez davů,“ vysvětluje ředitel Koruny Vysočiny David Štěpánek.

Žďárské vrchy patří k jedněm z nejoblíbenějších míst pro zimní rekreaci na Vysočině. Tamní hoteliéři ale ani přesto, že poslední dny zlepšily sněhovou situaci, plno zatím nehlásí.

Jak se na jarní prázdniny připravují ubytovatelé a které termíny jsou už obsazené, se dozvíte v reportáži.

Spustit audio