Ulice U Stadionu tvořila značnou část Bíteše. Její jednotlivé části dostanou nové názvy

8. březen 2018
Velká Bíteš

Ve Velké Bíteši budou přejmenovávat ulici. Z jedné ulice U Stadionu vznikne patrně více dalších. Zjednoduší se tak navigace po městě, říkají místní a život to ulehčí doručovatelům a těm, kteří někoho hledají. Ulice U Stadionu totiž tvoří velkou část města. Zastupitelé se ale musí dohodnout, jak se jednotlivá zákoutí budou jmenovat.

Bítešská ulice U Stadionu je téměř labyrintem, soudí zastupitel Alois Koukola (bezp. za KSČM): „Když ta ulice tvoří určitý vějíř, tak je to velice komplikované pro doručovatele. Někdy vidím zoufalého pošťáka z GPS a neví, do které té větve se vydat.“

Místostarosta Tomáš Kučera (KDU-ČSL) přidává další příběh. „Už jsem slyšel, že se v nemocnici ptají lidí z Bíteše, jestli tam všichni bydlíme u stadionu, nebo máme taky nějakou jinou ulici.“

Nové názvy

Na bítešských zastupitelích je zvolit nové názvy a ty následně schválit.

Lidé ze zmiňované ulice mají své tipy. „Mně by se líbila třeba třešňovka nebo ořechovka. Aby tam nasázeli nějaké stromy, jako odpočinkové místo. Aby se ty ulice jmenovaly takhle přírodně,“ přeje si starší pán s dlouhým šedým vousem.

Další návrh zní Okružní. Takové ulice jsou ve městech běžné, záleží ovšem na bítešských zastupitelích.

Nad Hadrem

Nabízí se také varianta, která je odvozená od nedávno obnoveného rybníka Hadr, tedy ulice Nad Hadrem. „Byla by to ulice Nad Hadrem, ale velice jsem pohořel u těch majitelů, kteří tam koupili pozemky. Jsou to moji přátelé a neměli odvahu k takovému pojmenování,“ dodal místostarosta Tomáš Kučera.

  • Aktuální dění
  • Zpráva