Týden neklidu podporují i jihlavští studenti

27. únor 2012
Zprávy

Jihlavští vysokoškoláci se rozhodli podpořit Týden neklidu. V něm po celém Česku protestují tisíce studentů proti reformám ministerstva školství.

V Česku začal Týden neklidu. Zapojilo se do něj osmnáct vysokých škol v osmi městech, včetně Jihlavy. Studenti chtějí pochody, bedesedami a happeningy přimět vládu, aby neschvalovala návrhy dvou reformních zákonů. Odpůrci mají například strach z omezování akademických svobod. Jak ale Region zjistil, ne všichni jihlavští vysokoškoláci tuší, co se bude tento týden dít. Jako například Richard s Jardou: "Cože, týden klidu? To jako, že teď mají středoškoláci prázdniny? O tom jsme nic neslyšeli. Vůbec netušíme čeho se to týká."
Naopak člen studetnské komory akademického senátu jihlavské Vysoké školy polytechnické Štěpán Esterle Týden neklidu v Česku podporuje. "Dokonce jsme na příští týden, konkrétně na 6. března, připravili pro studenty i širokou veřejnost besedu. Účast přislíbil mimo jiné i předseda rady vysokých škol Jakub Fišer. Žádné větší protestní akce ale v Jihlavě neplánujeme. Kdo bude chtít, může se jich zúčastnit například v Praze nebo v Brně," řekl Esterle.

Za reformou vysokých škol stojí celá vláda. Podle premiéra Petra Nečase změna musí nastat, aby Česko neztratilo konkurenceschopnost ve světě.

autor: Lucie Maxová
Spustit audio