Tři třebíčští senioři dostali od Ježíškových vnoučat digitální rádia. Už mají naladěný Český rozhlas Vysočina

20. prosinec 2018 06:00

Do projektu Ježíškova vnoučata se zapojili i obyvatelé domovů pro seniory na Vysočině. Mnozí z nich si přáli rádio. My jsme jim přání splnili, rádia dovezli a přímo na místě rovnou i naladili.

V předvánočním období se v Domově pro seniory v Třebíči dveře netrhnou. Dárky přicházejí ze všech stran. „Do projektu jsme zapojení třetí rok. Některá Ježíškova vnoučata chodí osobně,“ říká sociální pracovnice Eva Šebová. Nejlepší podle ní je, když vnoučata zůstávají se seniory v kontaktu i nadále. „Dostávají od Ježíšků pohlednici, balíček cukroví,“ dodává.

Paní Marie nejradši pekla perníčky. Naučila se to v Praze

Malé rádio si od Ježíškových vnoučat přála sedmdesáti sedmiletá paní Marie, sedmdesáti dvouletý pan Jana a osmdesáti tříletá paní Marie. Všichni měli velkou radost. Jedna z Marií s námi zavzpomínala, jak doma pekla vánoční cukroví. „První u nás na Jihlavsku jsem dovezla z Prahy, tam jsem to vídala, perníčky. To byla moje záliba,“ říká s úsměvem. Teď se těší, jak bude poslouchat své oblíbené rozhlasové pořady.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?