Tipy na víkend: Léto na grilu a také soutěž v kokrhání kohoutů

11. srpen 2022

Polovina srpna je tady a s ní řada víkendových akcí, na kterých byste neměli chybět. Kupříkladu v Šiklově mlýně u Zvole.

V Šiklově mlýně u Zvole na Žďársku probíhá Beer & Burger Day. V sobotu ve 14:30 tam zastaví naše rozhlasová show Léto na grilu v čele s Jardou Hypochondrem. 

Burger beer fest je také v sobotu ve Velkém Meziříčí na koupališti. 

Přijměte pozvání také na Jemnickou bitvu. Třídenní program začíná už v pátek večer, hlavní program - Jemnická bitva - je v sobotu v 16:30 hodin. 

Jemnická bitva, plakát

Český svaz chovatelů v Budišově pořádá po celý víkend výstavu drůbeže, holubů a králíků. Její součástí (v sobotu ve 13:00 a v neděli v 10:00) bude i soutěž v kokrhání kohoutů. Nenechte si to ujít. 

Výstava drobného zvířectva je také celý víkend (sobota 14:00 - 17:00, neděle 7:00 - 13:00 hodin) v chovatelském areálu v Telči. 

Do Telče vás zveme i na další akci. Přijďte v sobotu oslavit 10. výročí otevření Muzea techniky. Od 10:00 do 18:00 je pro vás připravený bohatý program včetně losování vstupenek o jízdu veteránem kolem Telče. 

Polná zve na hudební festival Mrkvancobraní. Kdy a kde? V sobotu 13. srpna od 14:30 hodin na Husově náměstí. 

Mrkvancobraní, Polná

Výroba hudebního nástroje z recyklovaných materiálů. To je podtitul nedělní akce v Domě Gustava Mahlera v Jihlavě. V neděli od 15:00 do 17:00 jsou zvány především děti.  

autoři: Dáša Kubíková , mik
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.