Tipy na druhý srpnový víkend na Vysočině

Každý týden vás v tomto článku upozorňujeme na zajímavé akce, které se dějí kolem vás, v kraji Vysočina.

V zámeckém parku v Jemnici na Třebíčsku se v sobotu odehraje 10. Jemnická bitva. Začíná o půl páté. Už od 14 hodin uvidíte kromě rytířských turnajů i tanečnice, fakíra, žongléry nebo vystoupení s koňmi.

Spoustu zábavy v sobotu zažijete i na tržišti v Černovicích na Pelhřimovsku. Od 13 hodin tam kromě vystoupení kapel, mažoretek a divadelních pohádek, uvidíte i ukázku výcviku filmových koní, taneční vystoupení se psem nebo výstavu traktorů Zetorů.

V třebíčském Židovském městě už ve čtvrtek začal festival židovské kultury Šamajim. V sobotu je na programu prohlídka ghetta nebo přednáška Stanislava Motla spojená s promítáním dokumentu o posledním přeživším členovi osvětimského sonderkomanda. Začíná v 16 hodin v Zadní synagoze.

Svaz chovatelů v Telči připravil na celý víkend výstavu drobného hospodářského zvířectva. Koná se tradičně v areálu Na Kopečku. V sobotu je otevřeno 14-17 hodin, v neděli 6-13 hodin.

Bystřice nad Pernštejnem slaví 440 let povýšení na město. V sobotu je na programu memoriál Františka Proseckého, při kterém se můžete těšit na náměstí plné automobilových veteránů. v neděli předvedou svou práci místní dobrovolní hasiči, kteří slaví 145 let od založení sboru.

Spustit audio
autor: mik

Související