Tak se poprvé hlásím pomocí PC z BC :-)

Omlouvám se tím všem kteří čekali na zpravodajství. A tím taky společnosti Lenovo, která mě letos vybavila počítačovou technikou nejen na toto zpravodajství, ale pomocí jejich notebooaku zajišťujeme i přímé vstupy do ČT. Bylo pěkný slyšet že jejich počítačová technika má 100 % zastoupení v kosmu (IBM), sponzorují F1 a teď budou partnery naší expedice…!

Na jednom přenosu zrovna pracujeme, teda Standa, zítra do poledních zpráv a pokud všechno klapne, další den se přihlásíme živě z CI. Nechci se vymlouvat, ale během přesunu neni jednoduchý z mnoha důvodů posílat zpravodajství. Letos navíc byl přesun opravdu neskutečně rychlej, neměli jsme den prodlevy. A přiznám se že pokud jsem nějakej čas vyšetřil, věnoval jsem ho přednostně rehabilitaci a posilování ramene který jsem měl po vykloubení na konci dubna měsíc fixovaný a hejbat jsem s ním začal v podstatě týden před odletem. Teď dělám kliky i v 5 100 m…

Dlužím co se dělo zpětně, ale začnu součastností:
Chtěli jsme vyrazit zítra, 18. 6. do CI. Nevyrazíme a má to několik důvodů.
Odpoledne tady opět začalo sněžit. Libor Uher je trochu zdravotně indisponovanej a i já jsem celý dopoledne neslyšel na jedno ucho. Ale to je už OK. Podle předpovědi který nám posílá naše rosnička Alena Zárybnická ( i když v našich podmínkách by se hodil spíš rosomák ) má bejt pěkně o víkendu. A už jednou nás varovala že bude hnusně, když jsme se chystali předevčírem na vynášku do CI. A bylo! Museli jsme se otočit v 5 450 m, kde jsme materiál zahrabali ve vánici do sněhu a byli jsme hodně rádi že jsme v pořádku prokličkovali zpět ledopádem po už téměř zmizelých stopách.

Napadlo opravdu oněch slibovaných 20 cm sněhu. A že je to děs a běs v jakým stavu ledopád je i bez toho! Vrátím li se ještě ke sněhu. Jsem tady popátý a na Konkordii jsem tolik sněhu ze zimy nezažil. Spíš by se dalo říct, že jsem tam nezažil nikdy žádnej, pokaždý jsme šli po suti a snad dvakrát napadlo v noci a razili jsme cestu nosičům v čerstvým. Ale to co je tam letos…? Pravděpodobně jde o spojitost s letošní zimou. To se nakonec odráží i ve skutečnosti že jsme mohli dole cestou přebrodit řeku která teče z vedlejšího údolí, což nás nikdy v předešlích letech ani ve snu nenapdlo. Sníh tady nahoře prostě letos netaje. Ale nemůžu říct, jestli to bude pro nás dobře a nebo špatně. Hlavně kéž by pořád nepadal další!!!

Takže pokud to vyjde podle plánu, vstáváme v sobotu v noci ve tři hodiny a vyrážíme s další vynáškou nahoru směr CI. Musíme se naložit rozumně, protože budem cestou nabírat již zmíněnej zahrabanej materiál. Po přespání v CI se budem snažit pokračovat nahoru a vybudovat CII. Minimálně Miska a já, doufám že bude v pořádku i Libor. Standa s Martinem nejspíš vyrazí s náma, ale vrátí se přespat znova do CI.
Přeci jenom na ně musíme bejt hodnější.
Radek