Stavební firma PSJ podala sama na sebe návrh na insolvenci

Dělníci na stavbě

Stavební společnost PSJ se sídlem v Jihlavě podala sama na sebe návrh na insolvenci. Představenstvo ho předložilo v pondělí u Krajského soudu v Brně.

Firma v dnešním tiskovém prohlášení uvedla, že se jí nepodařilo zajistit vstup nového investora, který by umožnil její finanční stabilizaci po ztrátách utrpěných v posledním období na zakázkách v tuzemsku i v zahraničí. Proto představenstvo splnilo svou zákonnou povinnost a návrh soudu učinilo.

Společnost PSJ podle údajů v insolvenčním rejstříku zaměstnává 268 lidí. Firma soudu sdělila, že eviduje 1501 věřitelů s celkovými závazky 1,768 miliardy korun. Její loňský obrat činil 3,987 miliardy Kč.

PSJ vznikla v roce 1990 a se svým holdingovým uskupením firem se postupně zařadila k největším stavebním skupinám ve střední Evropě. Celkové konsolidované výnosy skupiny PSJ Holding B.V. za rok 2017 byly 7,1 miliardy Kč. Holdingové uskupení PSJ pokrývá široké spektrum pozemního stavitelství, developmentu, exportních aktivit, vybraných stavebních řemesel a dodávek technologických celků.