Spisovatelka začala v době krize chovat slepice a pěstovat kytky. Pracovala i jako servírka

29. červen 2020

Krize spojená s koronavirem se podepsala na kultuře jako celku. Rušila se představení, ale i besedy autorů. Je to příklad i spisovatelky Danky Šárkové.

„Měla jsem plný diář od března až do června,“ vzpomněla v rozhovoru s Helou Dvořákovou. Autorka společenských románů tak musela zůstat doma v Krkonoších.

„Rozhodla jsem se, že napíšu knihu – satirickou. Bude o tom našem penzionu,“ slíbila s tím, že kniha vyjde letos o Vánocích.

Skleník, slepice, servírka

Danka Šárková žije v Krkonoších, kde její přítel provozuje penzion. „Jak to všechno padlo, koupili jsme si skleník a slepice. Já jsem ale z Prahy, tak si to dovedete představit,“ smála se.

„Poslední víkend jsem pracovala v našem penzionu jako servírka, jsem ale ráda, že jsem mohla jet do Jihlavy, v autě si trochu odpočinu.“

Celý rozhovor si poslechněte v přiloženém audiu.

autor: Hela Dvořáková | zdroj:
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová