Soda, citron i alobal. S těmito pomocníky vyčistíte troubu, digestoř i konvičku od kávy

Aby odpadkový koš nezapáchal, nasypte vždy do čerstvě vloženého igelitového pytle lžíci jedlé sody - spolehlivě pachy pohltí.

Na dno právě vyčištěné trouby vložte alobal. Bude na něj stékat všechna mastnota a nebudete muset troubu zdlouhavě drhnout. Zkrátka jen alobal po nějaké době vyměníte. Mastnou digestoř vyčistíte také obyčejnou sodou. Smíchejte ji s vodou, vzniklou kašičku na digestoř naneste houbičkou, a nechte půl hodiny působit.

A nakonec ještě zašlá konvička od kávy nebo čaje. Vložte ji na hodinu do lázně z teplé vody a tablety rozpustného aspirinu. Špína jednoduše vyšumí. Stejně účinná bude také silná citronová lázeň. Zkuste to a uvidíte sami. 

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová