Smetanové lívanečky s jablkem a se skořicí

Dnes mám pro vás dobrotu skvěle použitelnou jako pohoštění pro návštěvu. Nejen, že se budou olizovat velcí i malí, ale budou po vás chtít i recept, tak jako se to stalo nám při návštěvě domova pro seniory v Náměšti nad Oslavou.

Tamní kuchařka Jana Vaváková upekla skořicové lívanečky, po kterých se jen zaprášilo, takže jsem chtěla vědět, jak to, že byly tak dobré.

Na pět řádných porcí potřebujeme:

6 vajec
250g strouhaných jablek
400g zakysané smetany
240g hladké mouky
60g másla
70g krystalového cukru
1 prášek do pečiva
špetku soli
cukr moučku
skořici

Dál už je to velice jednoduché: „Nastrouháme si jablíčka, přidáme do nich vejce, zakysanou smetanu, rozmícháme, přidáme mouku s práškem do pečiva špetku soli a nakonec cukr. Pokud bude těsto moc husté, přidáme trochu mléka,“ radí zkušená kuchařka Jana Vaváková.

Kdo nemůže příliš tučné, může místo smažení na másle či na oleji upéct lívanečky v horkovzdušné troubě. Je dobré na větší lívanečky mít formu v podobě plechu do trouby, ale můžete použít i celokovový lívanečník.

Až jsou lívanečky hotové, dodáme jim to nejlepší: „Po vychladnutí je obalíme v cukru se skořicí. Nemusíme čekat, až jsou úplně studené, ale tak, abyste je mohli vzít do ruky, aby vás nepálily a skořicový cukr se nalepil. Podle libosti ozdobíme ovocem,“ doporučuje Jana Vaváková.

Na talíři vypadají lívanečky krásně nejen s čerstvým ovocem, ale také s kopečkem šlehačky nebo zmrzliny.