Senioři v Havlíčkově Brodě plavou La Manche: Každodenní výzva pro zdraví a radost
V havlíčkobrodském bazénu se každý den schází skupina seniorů, kteří se rozhodli zapojit do výzvy „Přeplavme svůj La Manche“
Cílem je uplavat co největší vzdálenost, a to nejen pro zdraví, ale i pro zábavu.
Paní Zdena se s manželem účastní denně. „V průměru plavu 38 až 40 bazénů, to stihnu do hodiny,“ říká. Mezi účastníky je i paní Jitka, která do akce přivedla svá vnoučata. „Už jsme se účastnili loni, ale letos máme jinou vnučku, která je menší. A je to paráda,“ dodává s úsměvem.
Zájem o společné plavání překvapil havlíčkobrodský Senior Point. „Každý den chodí kolem 22 seniorů, a to se drží,“ říká Petra Peřinová, která účastníky do bazénu doprovází a zaznamenává jejich výsledky. Senioři už společně zvládli uplavat 34 kilometrů, což je vzdálenost, kterou by většina nezvládla bez odhodlání a pravidelného tréninku.
Po každém tréninku si účastníci zaznamenávají počet uplavaných bazénů a výsledky posílají platformě Senzační senioři. „Dohromady už přeplavali La Manche,“ uzavírá Petra, a ti, kteří úspěšně dokončí výzvu, se mohou porovnat s ostatními týmy po celé ČR.
Tento plavecký projekt nejenže zlepšuje kondici, ale i přispívá k socializaci a motivuje seniory k aktivnímu životnímu stylu.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
V Chorvatsku se srazily dvě lodě. Nehodu nepřežili tři Češi, jeden člověk se pohřešuje
-
Babi, všechno bude dobré, říkávají vnučky. Starostka pečuje o děti zesnulé dcery i ochrnutého partnera
-
VAR poprvé v hlavní roli. Rozhodčí na mistrovství světa zrušil žlutou kartu, potrestal simulanta
-
Ministerstvo otočilo. Elektromobily mohou dál jezdit na českých dálnicích bez poplatků