Se Zlatým Ámosem Jiřím Palánem chodí děti rády i na nedělní doučování

5. březen 2019

Zlatým Ámosem v Kraji Vysočina pro letošní rok je učitel matematiky a tělesné výchovy z Větrného Jeníkova Jiří Palán.

Do ankety, která ještě bude mít celostátní kolo, ho přihlásili jeho žáci. Říkají, že je s ním zábava.

Zlatý Ámos je anketa o nejoblíbenějšího učitele, která v roce 2019 vstoupila už do svého dvacátého šestého ročníku. Pravidla říkají, že učitele nominují žáci. K přihlášce musí připojit fotografii svého kantora, popis příhody, kterou s ním prožili, stovku podpisů lidí, kteří návrh podporují, a nakonec i podpis samotného nominovaného učitele. „Oni za mnou přišli v době, kdy jsem byl doma, protože se mi narodil synek. Samozřejmě mě to potěšilo,“ říká učitel Jiří Palán.

Do básně o panu učiteli žáci zapracovali fakt, že chodí bosý

Žáci o svém pedagogovi hovoří v superlativech. „Hodiny umí udělat zábavnou formou, je to náš kamarád,“ říká jedna z dívek. „S každým z nás jednotlivě dělá cvičení, a říká, v čem se máme zlepšit,“ přidává se její spolužák. V rámci prezentace, kterou museli připravit pro regionální kolo Zlatého Ámose, sepsali žáci o svém učiteli i báseň. Začíná tím, že Jiří Palán chodí bosý. „On chodí bosý i venku, když sleze sníh,“ potvrzuje jedna z učitelek.

Děti se se svým učitelem často scházejí i mimo vyučování

„Podnikáme hodně věcí společně i mimo školu. Máme vzájemnou důvěru,“ říká Jiří Palán, a jako příklad uvádí, že dětem připravil nedělní doučování matematiky, protože se blíží přijímací zkoušky. Ač se to zdá neuvěřitelné, děti nabídku s nadšením přijaly.

Spustit audio