S kojením přestaňte až ve chvíli, kdy budete chtít vy sama

2. září 2015

Ve středu byla hostem Tandemu dětská lékařka havlíčkobrodské nemocnice MUDr. Magdaléna Chvílová Weberová. A radila maminkám, jak ukončit kojení.

Mělo by to být ve chvíli, kdy chcete vy sama, ne vaše okolí. Na tlaky babiček, že už to vašemu ročnímu dítěti nic nedává, že bude kojením rozmazlené a na vás závislé, nedejte. Je to vaše intimní věc, a navíc je to přesně naopak. Děti kojené podle jejich potřeb bývají samostatnější a méně bojácné.
Pokud se pro odstavení rozhodnete, buďte důsledná. Nejdřív vynechejte kojení, které vaše dítě postrádá nejméně. Ještě před tím, než si vzpomene na prs, zabavte ho. Vyhýbejte se prostředí a situacím, které má váš potomek s kojením spojené. Rozhodně byste ale neměla odstavovat násilím a s neustálým pláčem.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.