Rozsáhlou přestavbu chátrajícího nádraží zbrzdí nedostatek peněz

16. srpen 2011
Zprávy z

Výstavbu moderního vlakového terminálu v krajském městě zbrzdí nedostatek peněz. Vedení Jihlavy musí rozsáhlou opravu chátrajícího městského vlakového nádraží rozdělit do několika etap.

Nedostatek peněz zbrzdí výstavbu moderního dopravního terminálu v Jihlavě. S úpravou okolí chátrajícího městského vlakového nádraží by se sice mohlo začít v příštím roce, kdy se ale cestující dočkají nového zázemí ve stávající budově zatím není jasné. "Letos bychom chtěli požádat o dotaci a pokud ji dostaneme, příští rok se začne okolí nádraží měnit. Na křižovatce ulic Fritzova a Legionářů přibudou semafory, k budově bude zajíždět městská doprava, vzniknou nová parkovací stání a chybět nebude ani nové osvětlení nebo chodníky," řekl Regionu mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis.
Kdy se dočká opravy samotná budova zatím není jasné, České dráhy na ni musejí nejdříve sehnat peníze. Stejně tak je zatím ve hvězdách, kdy se k městskému nádraží přesunou autobusy. "Icom výstavbu terminálu podporuje a pokud v Jihlavě vznikne, určitě tam přesuneme i dosavadní autobusové nádraží. Nedokážu ale říci, kdy to bude," řekl mluvčí autobusového dopravce Petr Palovčík.

autor: Lucie Maxová
Spustit audio