Rozhlédněte se kolem sebe a nominujte někoho do ankety Počin roku 2021

5. leden 2022

Kraj Vysočina také letos pořádá Počin roku. V jeho rámci jde o dvě ankety – Zlatá jeřabina a Skutek roku. Příjem nominací potrvá celý leden.

Nominace do anket Skutek roku a Zlatá jeřabina lze podávat od 1.1. do 31.1.2022. Samotné hlasování pak bude po celý měsíc březen.

Zlatá jeřabina

V anketě Zlatá jeřabina je možné nominovat do dvou podkategorií – kulturní aktivita a péče o kulturní dědictví.

„Nominovat můžete kulturní akci, jako je koncert, festival, divadelní a hudební přehlídka, ediční počin, muzejní expozice apod. nebo příkladnou péči o památku,“ uvádí kraj na svém webu.

Skutek roku

Anketa Skutek roku je určená jednak pro fyzické osoby (jednotlivce) v oblastech sociálně-zdravotní, životní prostředí a zemědělství, volný čas dětí a mládeže, poradenství, osvěta, vzdělávání.

Pro právnické osoby (firmy, neziskové organizace) a fyzické osoby podnikající to jsou tyto kategorie: sociálně-zdravotní, ekonomická, oblast životní prostředí a zemědělství, poradenství, osvěta, vzdělávání, volný čas dětí a mládeže.

Veškeré informace, přihlašovací formuláře a kontakty jsou na stránkách kraje.

autor: mik
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.