Rozhlédněte se kolem sebe a nominujte někoho do ankety Počin roku 2021

5. leden 2022

Kraj Vysočina také letos pořádá Počin roku. V jeho rámci jde o dvě ankety – Zlatá jeřabina a Skutek roku. Příjem nominací potrvá celý leden.

Nominace do anket Skutek roku a Zlatá jeřabina lze podávat od 1.1. do 31.1.2022. Samotné hlasování pak bude po celý měsíc březen.

Zlatá jeřabina

V anketě Zlatá jeřabina je možné nominovat do dvou podkategorií – kulturní aktivita a péče o kulturní dědictví.

„Nominovat můžete kulturní akci, jako je koncert, festival, divadelní a hudební přehlídka, ediční počin, muzejní expozice apod. nebo příkladnou péči o památku,“ uvádí kraj na svém webu.

Skutek roku

Anketa Skutek roku je určená jednak pro fyzické osoby (jednotlivce) v oblastech sociálně-zdravotní, životní prostředí a zemědělství, volný čas dětí a mládeže, poradenství, osvěta, vzdělávání.

Pro právnické osoby (firmy, neziskové organizace) a fyzické osoby podnikající to jsou tyto kategorie: sociálně-zdravotní, ekonomická, oblast životní prostředí a zemědělství, poradenství, osvěta, vzdělávání, volný čas dětí a mládeže.

Veškeré informace, přihlašovací formuláře a kontakty jsou na stránkách kraje.

autor: mik
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...