Rotvajler Ben ze žďárského útulku je bagr. Sežere všechno, ale nejradši má rohlík s paštikou

16. červen 2017
Rotvajler, útulek Žďár nad Sázavou

OBSAHUJE VIDEO! Český rozhlas Vysočina pomáhá psům z útulků na Vysočině najít nové pány. V zařízení ve Žďáře nad Sázavou se nedávno objevil rotvajler Ben. Nebyl týraný a nikdo ho neodložil. Prostě přežil své hodné pány. Má už svůj věk a také své manýry.

„Je to moc hodný pejsek, který potřebuje přízeň lidí kolem sebe. Je kamarád a dobře ohlídá domácí prostředí,“ představuje Bena provozovatelka útulku Hana Janáčková. Benovi je už devět let a má rád své jisté. Jeho rasa se u něj v žádném případě neprojevuje agresivitou. Neútočí, nekouše, ale nenechá si do ničeho moc mluvit. „Udává vám svoje tempo, kam chce jít, nemá rád rozruch kolem sebe, nemá rád víc dětí kolem sebe,“ dodává Hana Janáčková. K Benovi by se tak nejvíc hodil jeden klidný pán nebo manželský pár bez dětí.

Ben je malý bagr! Granulemi ho ale neuctíte

Rotvajler Ben je naprosto zdravý. Veterinář potvrdil, že nepotřebuje žádný zákrok a jeho stav odpovídá jeho věku. Byl dobře živený, ale postaru. Jedl to, co jedli jeho pánové. Vůbec ho neuctíte granulemi. Ty sežere opravdu jen s největším sebezapřením. Jinak má rád všechno. „Ben je malý bagr, sežere všechno. Když mu nedáte, tak to přežije a když mu budete dávat, tak bude žrát stále,“ směje se Hana Janáčková. Lahůdkou je pro Bena třeba rohlík s paštikou.

Starého psa novým kouskům nenaučíš. To platí i pro Bena

Vzhledem k věku a povaze rotvajlera Bena už asi není možné nějaké převychování nebo výcvik. Pes je tak vhodný k někomu, kdo prostě potřebuje klidného parťáka a neočekává nějakou velkou aktivitu.

Rotvajler, útulek Žďár nad Sázavou
  • Životní styl
  • Publicistika