Repetky z Moravských Budějovic mají zlato z mažoretkové Evropy

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Repetky, mažoretky z Moravských Budějovic

Rytmická hudba se mísí s energickým a přesným pochodem a náročnými prvky asi desítky děvčat s hůlkami.

Tým moravskobudějovických mažoretek, které si říkají Repetky, znovu předvádí vítěznou skladbu z letošního mistrovství Evropy. Jméno mají podle prvních slabik příjmení trenérek Marie Peckové a Jarmily Rehákové.

Velký zasloužený pohár

Mažoretky v Moravských Budějovicích mají dlouhou historii, ale na mistrovství se poprvé nominovaly před třemi lety. Loni v Chorvatsku skončily na čtvrtém místě, letos se nominace na mistrovství Evropy povedla také a dokonce to skočilo zlatou medailí. Patnáct děvčat od sedmi do třinácti let měla z vítězství velkou radost, jak přiznávají. Tělocvičnu DDM Budík zdobí velký zlatý pohár, který si Repetky ze soutěže dovezly.

Repetky, mažoretky z Moravských Budějovic

Tradiční mažoretka

Na tréninku na sobě mají růžová trička s názvem týmu. Sehnat kostým na soutěž je však náročnější. „Kostým musí působit dojmem vojenské uniformy, protože soutěžíme v kategorii Tradiční mažoretka. Nakonec jsme kostýmy sehnaly, ale ne pro všechny, tak jsme ty ostatní došívaly. A to tak, že v sobotu jsme měly soutěž a ještě v pátek večer jsme došívaly nárameníky a knoflíky, všechny maminky zapojily své síly,“ směje se Jarka Reháková.

Soutěží se v pochodovém defilé, které je limitované časem i délkou šedesáti metrů a během času musí všechny členky týmu projít celou trasu a předvést co nejčistěji danou choreografii. Druhá kategorie je pódiová skladba. „Největším strašákem všech týmů je pád hůlky při přehozech, výhozech a otočkách,“ říká trenérka.