Rakouští filmaři stále v Telči hledají stovky komparzistů

26. září 2012

Do Telče tento týden mířili všichni filmuchtiví. Rakouská produkční společnost Mona Film tam bude na konci října natáčet Angeliku v novém podání a za účasti světoznámých německých a francouzských herců. Nepostradatelný je pro film ale i dobový komparz. A to právě teď, aby se ještě včas stihly kostýmové zkoušky.

Telč se pro historický film sama nabízela, úchvatné historické náměstí rakouské filmaře okouzlilo. Jak Region při natáčení castingu zjistil, současná mladá generace velmi často netuší, kdo to Angelika byla a nezná ani romantický příběh, na kterém předchozí generace doslova vyrostla.
"Já jsem přišla z hecu. Kamarádka má narozeniny a řekla, že jako dárek chce, abysme s ní šli na casting," směje se jedna z kandidátek na komparz společně s ostatními ženami ve frontě. Někteří ale přicházejí opravdu cíleně, ať už jde o herce ochotníky nebo jen ty, kteří chtějí vidět, jak se film dělá.

Možnost osobní registrace má každý od šesti do šedesáti let ještě ve čtvrtek 27.9.2012 v telčském hotelu U Černého orla na náměstí u radnice. Další možnost, jak se mezi pětistovku komparzistů novodobé Angeliky dostat, je registrace na adrese: http://cckodesova.cz/register/

fronta zájemců o malou roli v novém filmu
Registrace je možná nejen osobně v Telči, ale i na adrese www.cckodesova.cz/register
autor: ost
Spustit audio