Při výprodeji zkolabovala žena, zachránce lidé obrali

28. prosinec 2012
Zprávy z

Povánoční výprodeje táhnou do obchodů tisíce lidí. Prodejci lákají zákazníky třeba až na 80procentní slevy. Bohužel takové zlevňování ale u lidí vyvolává i velký hyenismus a sobectví.

Velké drama za sebou mají prodavačky jednoho z jihlavských obchodů s dětským oblečením. Tři dny po Štědrém dnu zaplnily prodejnu během pár vteřin desítky lidí. Regionu to potvrdila prodavačka Renata Mandátová.

„U nás je to zvykem, že tady lidi při výprodejích čekají už před devátou hodinou ráno. Hned jak se začne zvedat mříž, hrnou se sem. Vypadají při tom jako kobylky. Všechno mizí z regálů, které jsou během čtyř hodin prázdné," popisuje své zkušenosti mladá žena.

Zavolali záchranáře
Mezi lidmi – většinou maminkami – nechyběly ani nadávky a pošťuchování. Velký nápor lidí dokonce jedna ze zákaznic neustála. "Měli jsme tady paní, která zkolabovala. Jen jediný pán nám ji pomohl dostat ven a zavolali jsme záchranku. A ostatní jen nakupovali. Navíc ještě tomu pánovi stihli rozebrat věci, které si jen odložil. No takže jako hrozný," pokračovala dál ve vyprávění neuvěřitelného případu Renata Mandátová.

Velký nápor lidí očekávají jihlavští obchodníci i o tomto víkendu. "Kromě zákazníků, které k nám táhnou slevy, určitě dorazí i ti, kteří pod stromečkem nedostali to, co si přáli. Chodí k nám ženy, kterým manželé nebo partneři pořídili špatné šminky nebo parfém. Už jich tu u nás několik bylo a my jsme jim dárky vyměnili za jiné. Je ale potřeba, aby každý, kdo k nám pro nové zboží přijde, měl u sebe potřebný doklad," řekla Regionu prodavačka parfémů Iva Skotarová.

autor: Lucie Maxová
Spustit audio