Prezident Petr Pavel je na první návštěvě Vysočiny. Zamíří do Pelhřimova, Jihlavy a na Třebíčsko

25. květen 2023 13:50, aktualizováno

Petr Pavel si pro svoji první prezidentskou návštěvu Vysočiny vybral Pelhřimov, Jihlavu a Třebíčsko. Dnes se jeho program věnuje školství a sportu, zítra se zaměří na zemědělství.

Program návštěvy prezidenta Petra Pavla na Vysočině

Po čtyřech letech Vysočina přivítá oficiální návštěvu prezidenta republiky. Petr Pavel s manželkou Evou Pavlovou stráví v našem kraji dva dny. Je to jedna z jeho prvních návštěv tuzemských regionů od prezidentské inaugurace.

Návštěvu Vysočiny zahájil Petr Pavel na pelhřimovské základní škole, která vzdělává děti se speciálními potřebami

Výchozím bodem dvoudenní prezidentské návštěvy byl Pelhřimov. Petr Pavel s manželkou tam navštívili základní školu, která vzdělává děti se speciálními potřebami.

Prezidenta Petra Pavla pozval hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek z ODS i na střelnici. Do programu návštěvy se tak dostal volnočasový areál na Českém mlýně v Jihlavě, kde vedení kraje spolu s městem nachystali letní verzi biatlonu.

Prezident Petr Pavel si při návštěvě outdoor sportoviště Český mlýn v Jihlavě vyzkoušel běh a elektronickou biatlonovou střelnici

Podle mluvčí prezidenta Markéty Řehákové tým odráží na výjezdech priority Petra Pavla. Pelhřimovská škola zastupuje vzdělávání, slovy mluvčí je příkladem úspěšné praxe v práci s dětmi, které mají nějaký stupeň mentálního postižení. V pátek na Třebíčsku se jednoznačně zaměří na zemědělství a životní prostředí.

Zemědělskou část návštěvy dělí na moderní farmu v Kožichovicích a jedno z větších zemědělských družstev.

Spustit audio

Související