Práce na kruhovém objezdu v humpolecké ulici Pražská mají skluz. Otevřeno bude až za měsíc

23. říjen 2019 06:00
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Humpolec, uzavřená křižovatka

Stavba kruhové křižovatky na Pražské ulici v Humpolci se nečekaně protáhne. Ačkoliv už měli dělníci s pracemi finišovat, zůstanou na místě o několik týdnů déle.

Zbrzdil je i poněkud nečekaný a kuriózní nález historického vodovodního potrubí.

„Tady byl cechovní vodovod ze začátku 19. století, to se vyřešilo, hloubka kanalizace, potom zase podmočení podloží, jsme museli sanovat v hloubce čtyř metrů,“ ukazuje stavbyvedoucí Jan Kocman dnes už zahrnuté místo nečekaného nálezu.

Další komplikace

Historické potrubí totiž vůbec nebylo zahrnuto v plánech, které firma před začátkem stavby dostala. Navíc přišly i další komplikace. „Prodlužoval se vodovod, prodlužovala se kanalizace. To nebylo součástí projektové dokumentace, to jsme si ještě mysleli, že bychom mohli zvládnout.  Ale pak tady nastaly věci na dešťové kanalizaci v západní větvi, kde byly kompletně zabetonovaný chráničky a tam jsme se zdrželi velice dlouho, pomalu bych řekl 14 dní.“

Prodloužení termínu

I proto firma musela požádat o prodloužení termínu dokončení. Pro lidi to znamená zhruba o dva týdny delší komplikace v dopravě. Třeba při cestě za nákupy do sousedního supermarketu.

Manželé Havlovi z Humpolce si už ale zvykli. „Tady to bylo zavřený a nemohli jsme ani sem, muselo se objíždět půl města.“

Město souhlasilo

Město coby zadavatel prací s prodloužením termínu nakonec souhlasilo. Kupící se problémy překvapily i starostu Humpolce Karla Kratochvíla (ODS). „Důvody, kvůli kterým žádali o prodloužení termínu, byly posouzeny, všechno bylo zdokladováno na kontrolních dnech, zapsáno ve stavebních denících a zkrátka jsme si řekli, že to jsou objektivní příčiny, kvůli kterým může dojít k posunutí termínu.“

Kvůli některým pracím navíc a řešení jednotlivých komplikací bude také stavba zřejmě o trochu dražší. „Bylo jednání s městem. Ano, nějaká částka bude navíc, ale nebude to nic, že by to udělalo nějakou pohromu,“ doplnil Jan Kocman.

Cílem města i dodavatele podle něj zůstává, aby řidiči novou křižovatkou projeli bez omezení nejpozději v polovině listopadu.

autoři: Tereza Pešoutová , mik
Spustit audio

Související