Požární stanice bude bez sloupů. Konec ulomených klik, doufají hasiči
Požární zbrojnici v Bystřici nad Pernštejnem přestanou zdobit obří sloupy, hasičské speciály mají už léta problém se mezi nimi vytočit.
Čtyři sloupy, postavené i s celou budovou na přelomu 80. a 90. let, byly hasičům trnem v oku pokaždé, když vyjížděli. Bystřický sbor má přitom až 200 zásahů ročně. "Od začátku přitom sloužily jen jako dekorace," poznamenal místostarosta Josef Vojta. Stavebníci ale už sloupy začali postupně rozebírat při příležitosti zateplení celé budovy. "Jenom dobře. Ulámali jsme tady nespočet klik a klíčů," říká velitel stanice Vlastimil Kurfürst.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Hlášení menstruace, facka žákovi, stavění za trest do kouta. Inspekce prověřila stížnosti rodičů v Bašce
-
Tělo pohřešovaného Čecha po srážce lodí v Chorvatsku našli potápěči. Zemřeli celkem čtyři lidé
-
‚Musíme podpořit Ukrajinu a jejich armádu v boji za svobodu.‘ Češi se zúčastnili půlmaratonu v Oděse
-
Na dvě rezervace deset zrušených. Ruští turisté už na Krym nechtějí, jiní tam kvůli nedostatku paliva uvázli