Pondělní Noční linka: Lékař, zdravotní sestra, na které nikdy nezapomenu

30. srpen 2021

Zřejmě každý z nás někdy potřeboval odbornou lékařskou pomoc. Máte příběh, vzpomínku z lékařského prostředí, na kterou nemůžete zapomenout? Jste spokojeni se svým obvodním lékařem a jeho sestřičkou? Jaké jsou vaše zkušenosti z nemocnice?Dochází k vám domů sestra z pečovatelské služby? Do jaké míry vám to usnadňuje život?

Lékař je absolvent magisterského studijního programu všeobecné lékařství na lékařské fakultě. V Česku jde o šestileté prezenční studium zakončené titulem „doktor medicíny".Všeobecná sestra (obecně se užívá také zastaralý název zdravotní sestra, popřípadě jen sestra) je nelékařské zdravotnické povolání.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.