Policisté řídili nejrušnější křižovatku v Jihlavě. Soutěž zaskočila řidiče i chodce

19. červen 2024 15:30

Třináct dopravních policistů a jedna policistka v úterý řídili jednu z nejrušnějších křižovatek v Jihlavě. Šlo o účastníky soutěže regulovčíků. Křižovatka řízená policisty zaskočila i některé řidiče.

Na křižovatce ulic Okružní a Brněnská v Jihlavě musely na pokyny dopravních policistů v úterý před polednem reagovat stovky řidičů. „Myslím si, že za 10 nebo 12 let, co řídím, jsem se s křižovatkou řízenou policisty setkala asi podruhé,“ přiznala řidička Martina. „Spoléhala jsem na to, že mi dají dostatečně najevo, co mám dělat. A dali,“ usmívá se.

Křižovatka řízená policisty

Podle krajské mluvčí policie Dany Čírtkové pokyny často neznají nejen řidiči, ale ani chodci: „Chodec a řidič si zřejmě v průběhu svého života neopakuje zákon o provozu na pozemních komunikacích a ty signály nezná. Je také ve stresu, protože v Jihlavě se zas tak často křižovatky neřídí, takže my řidiči na ty situace nejsme zvyklí jako v jiných větších městech.“

I situace, kdy řidiči pokyny nepochopí, musí ale regulovčíci vyřešit. „Musíte na něj navázat oční kontakt a gestikulovat. Akorát horší je, když jsou třeba tři pruhy, tak koukáte jedním směrem a řidič neví, jestli ukazujeme na něho nebo na toho vedle,“ popisuje jeden z nich, Adam Dostál.

Dopravní policisté museli v soutěži navíc prokázat i svoji zručnost v řízení auta a znalost předpisů. Krajskou soutěž regulovčíků zvládli nejlépe policisté Zbyněk Koreš a Martin Mihulka. Oba postoupili do celorepublikového kola.