Pelhřimovský Family Point sbírá staré notebooky. Poslouží v rodinách pro distanční výuku dětí

30. říjen 2020 06:00

Pravděpodobně by skončily v popelnici nebo v lepším případě ve sběrném dvoře. Přesto můžou staré notebooky ještě pomoct s dálkovou výukou školáků.

Pelhřimovské rodinné centrum se je proto rozhodlo sbírat. Dlouho se tam ale neohřejí. Sotva je prohlédnou a vyčistí dobrovolníci ze spřátelené počítačové firmy, míří do rodin s více dětmi, aby pomáhaly s dálkovou výukou školáků.

„Počítač se mi válí doma, je asi pět let starý. My už ho nevyužijeme, tak jsme se rozhodli ho někomu darovat. V této době si myslím, že mohl dětem udělat radost,“ řekla paní Zuzana. Přinesla velký domácí počítač.

Vidíte to v reálu…

„Vidíte to v reálu, že lidé nosí notebooky, velké počítače.“ Sbírat v rodinném centru počítače napadlo Zuzanu Havlovou poté, co vláda zavřela školy a zavedla distanční výuku.

„Minulý týden jsme dali výzvu na sociální sítě, že nám přišlo jako fajn nápad zrecyklovat počítače, které doma někomu leží, které by mohly někde posloužit k takové té základní výuce. Pro malé školáky by základní programy měl utáhnout i starší počítač.“

Rodiny s více dětmi

Vybrané počítače by měly pomáhat v rodinách, kde je třeba více dětí a některé už do domácností zamířily.

„Jeden jel do Kamenice nad Lipou. Kde má rodina větší počet dětí a starý počítač se jim rozbil. Jeden počítač většinou nestačí, ta dopolední výuka se těm školám kryje.“

Kvůli úspoře místa je největší zájem o notebooky.

autoři: Milan Soldán , mik
Spustit audio

Související