Pelhřimov byl opět pod vodou
Neuplynuly ani 4 měsíce a Pelhřimov opět postihly přívalové deště. Vnikla do sklepů, suterénů obchodních domů i firem, přerušila dopravu na silnici první třídy a podemlela dlažbu.
K prvnímu zásahu hasiči vyjížděli v pondělí kolem 20. hodiny. Na čerpání sklepů a odstraňování následků pracovali až do raních hodin. Zachraňovat museli i tři lidi, kteří uvízli v autě na zaplavené silnici. Následky zanechala voda i na dálnici D1, kde řidič nezvládl na mokré vozovce řízení a narazil do kamionu. Nehoda se obešla bez vážnějších zranění. Lokální záplavy napáchaly na Pelhřimovsku velké škody. O to větší byly, že se voda dostala převážně na stejná místa jako při jarních záplavách a majitelé domů, kteří sotva stačili zaplatit dělníkům za minulé opravy, už musí šetřit na další. Škody se s největší pravděpodobností opět vyšplhají do několika milionů korun.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
OVĚŘOVNA: Přední disidenti jako spolupracovníci StB? ‚Seznam není pravý, byli naopak sledovaní,‘ říká historik
-
Zaorávání toxických látek z odpadů do zemědělské půdy, popisuje v interní zprávě novou hrozbu vnitro
-
Ukrajina jako přidružený člen Unie? Jde o symboliku a politický signál, ale je to nedomyšlené, říká politolog
-
Tým Havlovy knihovny navrhuje stažení výpovědí a nabízí Havlové spolupráci. Chtějí konec Sedláčka