Páteční Noční Linka: Tohle bych prožil/la ještě jednou!

12. srpen 2022

Kdyby šlo vrátit život jako film, do jakého období vašeho života byste se rádi vrátili a proč? Na jakou etapu svého života rádi vzpomínáte? Jaký milý zážitek z minulosti je stále ve vás a možná vás posiluje i v současnosti?

V titulní písni Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka k filmu Vratné láhve se zpívá: "...Ani k stáru, ani k stáru, ani k stáru, nemám o životě páru, nemám páru,třeba že jsem dosti sečtělý, sečtělý. Až mi tváře zcela zblednou zcela zblednou,
dal bych si ho ještě jednou, ještě jednou, třeba s vámi, třeba s vámi, chcete-li..." Také si někdy říkáte, kdyby to tak šlo zařadit zpátečku alespoň na chvíli a část svého života vrátit zpátky...? Hlavou se každému z nás jistě někdy promítají vzpomínky na určité etapy života. Vybavují se jako film, ve kterém hráli blízcí, kamarádi, přátelé. Do jaké etapy vašeho života byste se vy rádi vrátili a proč?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.