Pár sekund se třebíčští hokejisté radovali z výhry v derby s Jihlavou. Nakonec prohráli

25. únor 2021 06:00

Hokejisté Třebíče se několik desítek vteřin radovali z výhry v derby. Nakonec ale zvítězila Dukla Jihlava. O všem rozhodl sporný gól v závěru prodloužení.

Hokejisté Jihlavy porazili v prvoligovém derby Třebíč 4:3 po samostatných nájezdech. Duel regionálních rivalů nabídl hlavně v závěru málo vídaný okamžik. Horácká Slavia se totiž už radovala z výhry v utkání, jenže nakonec prohrála.

Gól v prodloužení

36 vteřin před koncem prodloužení dává třebíčský útočník Ladislav Bittner gól a tým Horácké Slavie naskakuje na led a raduje se z výhry v derby. Jenže jihlavští hráči se sjíždějí k hlavnímu rozhodčímu a reklamují, že třebíčský útočník dal gól nohou a za okamžik je branka odvolána.

Hokejové derby Jihlava-Třebíč, únor 2021

„Je to zvláštní, mně to tam nějak trefilo do brusle a zajelo to do branky. Pořádně nevím, jak to bylo,“ komentoval okamžik z prodloužení třebíčský útočník Ladislav Bittner. Jihlavský hráč Matěj Pekr celou situaci viděl a hodně se rozčílil. „Trochu mě to vytočilo. Bittner je fajn hráč, ale takhle kopne gól a nepřizná se, to je špatný.“

Radost na ledě

Ještě víc ale zřejmě jihlavské hráče dopálilo, že hokejisté Třebíče vehementně slavili na ledové ploše a nepočkali na konečný verdikt rozhodčího, pokračuje útočník Dukly Jakub Illéš: „Je to podpásovka. Počkám na ten verdikt a podle toho se chovám. Vyplynulo z toho spousta hádek a je to zbytečné.“

Nicméně asistent třebíčského trenéra David Dolníček byl po zápase s verdiktem rozhodčích smířený. „Já to neviděl, rozhodčí rozhodli a my to tak bereme.“

Horácká Slavia se tedy několik vteřin radovala z výhry, jenže nakonec rozhodla o svém vítězství 4:3 v samostatných nájezdech Jihlava, a vítězný křik se tak po zápase ozýval z domácí kabiny.

Dukla i Horácká Slavia bojují v závěru základní části první ligy o umístění mezi nejlepšími čtyřmi týmy.

autoři: Jan Kodet , mik