Pacov má novou mateřskou školu za 86 milionů korun

Pacovské muzeum sídlí v místním zámku

Pacov na Pelhřimovsku dokončil novou mateřskou školu v areálu Za Branou. Zaplatil za ni asi 86 milionů korun.

Školku fungující v dřevostavbě ze 70. let minulého století na stejném místě před dvěma lety zbořil kvůli jejímu špatnému technickému stavu. Bylo nutné zvýšit i kapacitu školky, nová je určená pro 120 dětí. Její provoz začne 3. prosince, řekl starosta Lukáš Vlček.

Město nechtělo nevyhovující stavbu, do které zatékalo, rekonstruovat ani ji rozšiřovat. „Raději jsme ji srovnali se zemí, na místě původního areálu je teď nová hlavní budova, nové pavilony, zahrada, herní prvky, dopravní hřiště a parkoviště,“ řekl Vlček. Město na stavbu získalo evropskou dotaci 56 milionů korun z Integrovaného regionálního operačního programu.

Po dobu výstavby nové školky využilo město původně školní budovu v Nádražní ulici. Byla prázdná díky tomu, že se po modernizaci a rozšíření dvou dalších školních budov mohl provoz přesunout do nich. „Do Nádražní ulice chodily původně mladší dětí, pro školní účely už sloužil, takže jsme si mohli dovolit přesunout tam po dobu dvou let děti ze zbouraného areálu,“ řekl starosta.

Teď bude škola v Nádražní ulici prázdná, město zvažuje nabídnout ji k využívání mateřskému centru. 

V Pacově s asi 5000 obyvateli jsou v provozu tři mateřské školy, dvě spravuje město, jedna je církevní.