Omývání obličeje sice v horku osvěží, ale vysušuje pleť

03491665.jpeg
03491665.jpeg

Vedrem a suchem trpí i naše pleť. Jak se o obličej starat, co z vedra hrozí a čemu se v teplotách nad třicet stupňů vyhnout, popsala v pondělní poradně jihlavská kosmetička Dita Bučková.

„V letních měsících je potřeba pleť chránit před sluncem, dobře hydratovat, ale také obrušovat. Pleti velice prospívá jemný peeling, který odstraňuje odumřelé a suché buňky, zamezuje ucpávání pórů a pleť vyhlazuje. Peeling bych doporučovala v létě zařazovat dvakrát týdně,“ říká Dita Bučková.

Pleť na obličeji je jiná, než na zbytku těla

Především je mnohem tenčí a má více pórů. Pleť na obličeji také nekryje žádné oblečení, a tak na ni má mnohem větší vliv okolní prostředí. Nejcitlivější jsou části kolem očí, které je vhodné chránit v letních měsících slunečními brýlemi.

Pleť můžete chránit místo opalovacího krému i přirozeným olejem

Zcela přirozenou ochranou je sezamový a mandlový olej. Sezamový olej blokuje kolem třiceti procent slunečních paprsků a mandlový olej kolem dvaceti procent. Další oleje s přirozeným faktorem 4 jsou oleje jojobový nebo rýžový,“ vysvětluje host.

Voda pleť vysušuje

Časté omývání vodou může být sice osvěžující, ale voda pleť vysušuje. Vhodnější je proto použít osvěžující sprej na obličej nebo termální vodu ve spreji. „Velice dobře funguje i pleťové tonikum, kterým můžete obličej přes den přestříkat,“ radí Dita Bučková.

Spustit audio
autoři: Hela Dvořáková, Martin Vašíček|zdroj: Český rozhlas