Oleje na smažení mohou ucpat kanalizace. Patří na sběrný dvůr nebo do speciálních popelnic

11. leden 2018
Smažení pomáhá ochlazovat planetu.

Může se to stát na Štědrý den večer, když více lidí najednou bezohledně vylije tuky po smažení řízků do odpadu. Tím začala čtvrteční poradna s Katarínou Ruschkovou z jihlavského magistrátu. Řeč byla o tom, co patří a co nepatří do odpadu.

Tuk na smažení, jinými slovy jedlý tuk, rozhodně nepatří do odpadu. „Sami víte, co se stane, když ho vylijete do vody. Je lehčí, zůstane nahoře. Podobně se chová v kanalizaci,“ vysvětluje.

Kupříkladu v Jihlavě v části Na Slunci mají lidé k dispozici řadu zelených popelnic, do kterých tuk patří. „Musí být nalitý v uzavřené plastové láhvi, každá jiná možnost je špatně.“ Jak to udělat, abychom nemuseli chodit do popelnice po každém smažení? „Já ho mám doma v láhvi, v ledničce, když dosmažím, přidám to tam. Do popelnice chodím dvakrát ročně. Tuk nezapáchá. Jen si na to zvyknout, to je celé,“ usmívá se.

Tuk v potrubí způsobuje i problémy na čističkách odpadních vod. Technologicky si s tím sice poradí, podle Kataríny Ruschkové to ale často není snadné.

Domestos, Savo …

Další záležitost týkající se odpadů – chemie, kterou běžně používáme k úklidu toalety, koupelny, vany. „Všechny ty domestosy a sava, to je další problém. Vodu čistí mikroorganizmy a tyhle chemikálie je zabijí. Dobře to vědí majitelé domácích čistíren. Vždy, když něco takového použijí, čistírna nefunguje,“ uvedla.

Chemii také používáme v pračkách a myčkách nádobí. „Znovu to dobře vědí lidé z rodinných domků, kde mají vlastní čistírnu. My doporučujeme ekologické prostředky na prádlo i na nádobí. Právě ty mikroorganizmy se živí znečištěním vody. Pokud to voda přirozeně znečištěná není, umírají.“

Čtěte také