Od září koupíte vysavač pouze s maximálním příkonem 900 W

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vysavač

Pokud uvažujete o pořízení nového vysavače, poslechněte si nejprve naší poradnu. Roman Palát vysvětlí, pro koho je vhodný bezsáčkový typ a jestli máme rychle nakupovat výkonné přístroje dříve, než je zakáže Evropská unie.

Vysavače existují ruční akumulátorové, tahací a robotické. To jsou nejčastější druhy, které se nejvíce prodávají. Důležitá je podlahová plocha. Dle toho volíme druh vysavače. Poté je nutné přihlížet na to, jestli máte domácí mazlíčky či netrpíte alergiemi.

Bezsáčkový vysavač

Pokud máte domácí mazlíčky, určitě je pro vás tento typ vysavače vhodný. „Bezsáčkový vysavač ale neznamená, že je beznákladový,“ říká Roman Palát. Uvnitř je filtr, na který se prach zachytává. Samotná nádobka všechno nepobere. A je třeba filtry měnit a cena není úplně malá.

Hepa Filtrace

Je obecně nejdokonalejší filtr pro filtrování vzduchu, proto se často používá ve vysavačích, pokud má být vysávání opravdu účinné z hlediska čistoty. Vhodná je pro alergiky. Bývá zařazený jaké poslední - výstupní filtr. „To, co vysavač vysaje, nepouští zpět do ovzduší,“ zmiňuje prodejce elektrospotřebičů.

Maximání příkon vysavače od září 2017

Evropská unie si od tohoto rozhodnutí slibuje úsporu elektřiny, která by jen do roku 2020 měla činit 18 TWh. Z trhu by měly zmizet nekvalitní výrobky, protože se testuje hned šest parametrů - energetická třída, hladina hluku, třída emisí prachu, průměrná roční spotřeba a třída účinnosti čištění koberců a totéž u pevných podlah.