Oči, zbraně každé ženy. Lesk jim dodá víno, píše se v časopise ze začátku minulého století

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy oči

Mám pro vás dnes zajímavý článek z časopisu Rodina z roku 1903: Kdo z nás by neznal čarovné moci krásných očí. Oko ženy není jen její ozdobou, jest také její zbraní.

Svým zrakem dovede k sobě žena připoutati osoby sympatické a na druhé straně odraditi protivné smělce. Oči mají dva velké nepřátele. Prach a únavu.

Únavě vyhneme se tím, že nikdy večer nečteme. Umělé světlo ničí lesk očí. Nečteme ani v železničním voze. A vůbec, nečteme denně mnoho, raději uvažujeme o přečteném.

Chcete-li mít krásné oči, pijte víno po každém jídle. Nemnoho však! Nejvíce půl druhé sklenky. Přemíra pití protká vaše oči a bělmo červenými žilkami. A oči takové ženy líbiti se nemohou žádnému muži. Každá doba má to své.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...