Ochotníci z Rozsoch mají vždy vyprodáno

V roce 1932 odehrála omladina z Rozchoch v pohostinství U Střešňáků hru Teta mistra Štich. Tento rok je tak možné považovat za začátek ochotnického divadla v malé obci nedaleko Bystřice nad Pernštejnem. Od té doby hráli ochotníci celkem pravidelně i když měli různé krátkodobé přestávky.

Stávající soubor hraje nepřetržitě od roku 2008. „Tehdy jsme nastudovali komedii O hvězdě, kterou jsme s úspěchem uvedli před Vánocemi,“ vzpomíná Augustin Holý. A komedie tvoří veškerý repertoár souboru, který v současné době vede Zdena Burešová.

Také pro letošní sezónu vybrala hru, která diváky pobaví: „Jedná se o Lucernu v úpravě herce Josefa Dvořáka.“ A její premiéru budou mít možnost diváci shlédnout v sobotu 14. března v Orlovně v Rozsochách. „Poté odehrajeme tady doma ještě pět představení, dále jsme pozvaní do Nového Města a naši sezónu již tradičně zakončíme v Bystřici,“ prozradila režisérka.

autor: Petr Hladík
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...