Obří lezecká stěna, víceúčelový sál, klubovny. Kamenice nad Lipou chystá opravu kina

23. listopad 2020 10:00

Lezecká stěna, víceúčelový sál, místnosti pro spolky nebo zdravotní sestra. To všechno by mohlo být do tří let k dispozici v budově kina v Kamenici nad Lipou.

Budova biografu je totiž zavřená a město hledá nové využití.

„Už dlouho jsem tam nebyla, ale dříve jsem chodila do kina.“ Paní Věru potkáváme před kinem na náměstí Československé armády v Kamenici nad Lipou. Kino aktuálně nepromítá, a to nejen kvůli koronavirovým omezením.

Komunitní centrum

Budova je poměrně zchátralá. Dlouho se uvažuje o tom, že by mohla dostat důstojnější podobu. O opravě se mluví asi čtyři roky. „Mluví se o komunitním centru. Ve zpravodaji psali, že i skautské centrum, rodičovské centrum, promítací sál, taneční sál,“ dodala paní Věra.

Kamenice nad Lipou, kino

Peníze na proměnu kina v komunitní centrum se radnice v Kamenici nad Lipou snažila sehnat už v roce 2016. Tehdy se svou žádostí neuspěla. Jak ale dodává starosta Jaromír Pařík (ČSSD), stalo se něco, v co už doufal málo kdo: „Byl tam velký převis projektů, byli jsme zařazeni mezi náhradní projekty.“ Peníze ale zbyly a Kamenice svou roli náhradníka využila.

„Kino je zavřené, protože je nefunkční topení, objekt je nevyužívaný. Bez pomoci dotačních prostředků bychom ho v dohledné době nerekonstruovali.“

Víceúčelový sál a lezecká stěna

V kině má vzniknout nový víceúčelový sál, který bude sloužit pro promítání, tak pro společenské události. Zázemí tam najdou také místní spolky, maminky s dětmi a oddíl Junáka.

„Kromě kluboven tam bude ještě to, co tady nikde v okolí nenajdeme, to je lezecká stěna, která se bude prolínat všemi patry až do půdního prostoru. Je to i z toho důvodu, že náš skautský oddíl se orientuje na lezectví, na horolezectví.“

V kině se navíc najdou prostory pro zdravotní sestru, která v Kamenici zajišťuje terénní domácí péči. Celá rekonstrukce vyjde asi na 23 milionů a hotovo by mohlo být na jaře 2023.

autoři: Milan Soldán , mik
Spustit audio

Související