Obláčkový dort

Slyšeli jste někdy název obláčkový dort? Je to známá dobrota, v zahraničí se mu říká cloud cake.

Protože máme právě dnes a k tomu i pozítří u nás v rodině narozeniny, pouštím se do pečení a recept se třeba bude hodit i vám.

250 hořké čokolády

125 g másla

175 g krupicového cukru

6 vajec

3 lžíce likéru amaretto

Náplň:

400 ml šlehačky

250 g mascarpone

40 g moučkového cukru

1 lžičku amaretta

1 lžíci kakaa na posypání

Do pečení tohoto bezlepkového dortu se pustil student Tadeáš Stránecký a tady je postup. „Rozpustíme si ve vodní lázni čokoládu s máslem, a necháme trochu vychladnout. Použijeme dortovou formu o průměru 22 centimetrů a vyložíme ji pečícím papírem. Pak vyšleháme 4 žloutky a 2 celá vejce a vyšleháme je se 75 gramy cukru do pěny. Postupně po lžičkách zašleháváme čokoládu s máslem a likér. V jiné míse vyšleháme 4 bílky do pevného sněhu se zbytkem cukru. Tento bílkový sníh opatrně přimícháme do čokoládové směsi. Vlijeme do dortové formy a pečeme na 180 stupňů přibližně 40 – 50 minut.“

Pozor, ať korpus nespálíme, hlídejme si dort, protože každá trouba peče jinak.

Mezitím se pustíme do nadýchané hladké náplně. „Vezmeme mascarpone a smetanu, musí být hodně vychlazené, přidáme k nim cukr, likér a vyšleháme z nich hladký krém. Necháme ztuhnout v ledničce. Jakmile nám vychladne korpus, přidáme na něj bílý krém z lednice a ještě společně necháme dále vychladnout,“ říká Tadeáš.

Počítejme s časem na vychladnutí a tuhnutí náplně, ať můžeme skutečně podávat studený nadýchaný obláčkový dort.