Nové zvířecí přírůstky hlásí jihlavská zoologická zahrada. Ze dřeva je vyrobili studenti

10. červen 2024 17:00

V jihlavské zoologické zahradě je více zvířat. Studenti místní střední grafické školy areál zahrady vyzdobili sochami živočichů, které tvořili jako součást praktické výuky. A to přímo na místě mezi návštěvníky.

„Ještě mi vlastně zbývají uši, které budu vyřezávat a dolepovat tady do těch děr,“ ukazuje na sochu pandy červené studentka Valerie. Stejně jako ostatní studenti zkoušela pandu nejdříve nakreslit a poté vymodelovat z hlíny. Dřevo přišlo na řadu až nakonec.

Studentka Klára ztvárnila ze dřeva hlavu žirafy

Vedle ní se naklání nad kusem lipového dřeva s dlátem v ruce spolužačka Klára. Na rozdíl od spolužáků, kteří tvoří celá zvířata, ona si vybrala jenom hlavu žirafy. „On ten kmen měl už tady naznačené ty rohy a my jsme se tak domluvili s panem učitelem. A bylo to i snazší na vytvarování než tvoři nějaký miniaturní verzi té žirafy, takže jsem šla rovnou do té velké hlavy,“ vysvětluje.

Sochař a pedagog Ondřej Bílek  oceňuje zručnost svých studentů: „Všechna ta zvířata jsou si podobná, studenti se celkem rychle naučili pracovat s dláty a vnímají ten tvar. Takže já hodnotím velmi pozitivně ty výsledky.“

Sochařské práce studentů v zahradě zůstanou na stálo, tak, aby si je mohli návštěvníci kdykoliv prohlédnout.

Studenti tvořili před návštěvníky
Spustit audio