Některé obchodní domy v Jihlavě uvažují o omezení dlouhodobého parkování

12. červen 2024 14:45

Některé velké obchodní domy v Jihlavě zvažují pořízení závor, aby omezily dlouhodobé parkování. Auta u nich totiž odstavují dojíždějící lidé, kteří nechtějí za celodenní pobyt ve městě platit v nových zónách.

Kromě závor na parkovištích zvažují obchodní domy například i zpoplatnění dlouhodobého stání nad rámec běžného nákupu. Část dojíždějících lidí u nich totiž odstavuje svá auta na celý den, aby se vyhnuli placení v nově zaváděných městských zónách. Ty se od června rozšířily do dalších lokalit a ubraly bezplatnou možnost parkování v širším centru Jihlavy. 

„Práci mám v centru a tam není možnost zaparkovat. Takže ráno zaparkuju tady a odpoledne si tady auto vyzvednu,“ potvrzuje Rostislav, že parkoviště u jihlavského Kauflandu využívá k dlouhodobému parkování.

Obchodní dům Kaufland aktuálně jedná s pronajímatelem pozemku o instalaci závor, které by parkování omezily. „Samotná instalace by proběhla v příštím roce a stejně tak se budou řešit i podmínky provozu,“ potvrdila mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl.

Zavedení opatření zvažují i další obchody v krajském městě. Magistrát s nimi chce jednat o možném využití volných kapacit parkovišť pro potřeby města. Stání by mohli využívat dojíždějící do Jihlavy, zřejmě ale ne zdarma.

Spustit audio

Související