Nedělní Tandem Nadi Urbánkové

18. září 2011

Hostem Nadi Urbánkové v nedělním Tandemu byla jihlavská akademická malířka Irena Fila Wagnerová. Kromě malování, divadla a filmu zvládla také politickou kariéru a stala se z ní obhájkyně práce úředníků.

S prací Ireny Fily Wagnerové se pravděpodobně seznámí každý návštěvník Horáckého divadla, kde je šéfkou výpravy. V současné době je nadšená z práce na kostýmech v Jiráskově Lucerně. Na divadle ji nejvíc baví to, že umožňuje člověku snít v reálném životě. Divák přichází do divadla a předem ví, že všechno je jen jako. I přesto se ho ale podaří někdy vtáhnout do děje natolik, že mu běhá mráz po zádech, pláče a věří všemu, co se na jevišti děje. A tyto okamžiky jsou pro celý divadelní tým největší odměnou.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...