Nedělní Noční linka: Konec školního roku

28. červen 2020

Letošní školní rok byl opravdu velmi zvláštní. Žáci, studenti, učitelé i rodiče řešili situaci, která tady ještě nebyla. Jak jste zvládali novou situaci ve vaší rodině, kdy se děti musely učit samostatně doma?

V nejlepším případě fungovalo spojení s jejich učitelem díky moderním technologiím. Jak jste to zvládli vy, jak vaše děti? Fungovalo spojení se školou a učiteli podle vašich představ? Jak náročné to bylo? Brali byste formu této výuky napořád nebo se těšíte na to, až se vrátí vše do starých kolejí?

Školní rok je rozdělení jednoho kalendářního roku na dobu studia a dobu volna na základních, středních, vysokých školách, univerzitách i učilištích. Školní rok se může dělit na čtvrtiny, trimestry, pololetí nebo semestry v závislosti na systému v dané zemi.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...